10 top článkov Smart Light Magazínu v roku 2022: Rozhovory, dizajn aj architektúra

Prelom rokov je vždy časom bilancovania a vyhodnocovania. Inak tomu nie je ani v našom svetelnom štúdiu Smart Light. Na rok 2022 sme sa pozreli vašimi očami, cez články, ktoré vás v Magazíne najviac zaujali.

1. Záhradná architektka: Nerobte v slovenskej záhrade malé Toskánsko 

Záhrady, balkóny a terasy naše každodenné. Kde robíme pri ich realizácií najväčšie chyby? Čo platí pre malé, veľké či kopcovité dispozície? A akú rolu zohráva svetlo? Krajinná architektka a spoluzakladateľka obľúbeného bratislavského kvetinárstva Ateliér Papaver, Ing. Lenka Hlubinová Vargová, nám tieto otázky zodpovedala v mimoriadne obohacujúcom rozhovore. 

Prečítajte si celý rozhovor

 

2. Najskôr boli tri, dnes ako tím realizujú krásne projekty: Byty od winwinarchitects vás očaria 

Dá sa bývať nadčasovo a zároveň s nádychom prívetivej nostalgie? Realizácia dvoch bytov na bratislavskej Kolibe v podaní winwinarchitects je toho dôkazom. Objavte interiéry postavené na kontrastoch tradičných materiálov, moderného nábytku, prírodných farieb a minimalistického dizajnového osvetlenia. 

3. Romana Klimeková: Svietidlá sú ako hudba vo filme, ak je zlá, nedá sa na to pozerať 

Romanu Klimekovú mnohí poznajú vďaka projektu Pes v núdzi, ktorý založila spolu s Dominikou Homolovou. Už niekoľko rokov sa však venuje svojej ďalšej veľkej vášni, interiérovému dizajnu. Len pred niekoľkými mesiacmi spolu s architektkou Petrou Tauberovou založili značku kamenného nábytku DVE. Ako nápad vznikol a čo je alfou a omegou pri zariaďovaní bývania? Prečítajte si zaujímavý rozhovor plný inšpirácie. 

Zistiť viac

 

4. Trendy v interiérovom dizajne podľa odborníkov: Minimalizmus aj rôzne odtiene zelenej 

Obzretie za rokom 2021 a nahliadnutie do trendov 2022. Porozprávali sme sa s dizajnérmi a architektmi z ateliéru DOBRÝ INTERIÉR. Pri zariaďovaní vo všeobecnosti odporúčali staviť na nadčasovosť a osobný vkus. Avšak je niekoľko prvkov, ktoré v uplynulom roku stáli nad ostatnými. Poďte ich objaviť. 

Zobraziť celý článok

 

5. Vidiecky alebo rustikálny štýl: V pár krokoch ho vyčarujete aj u seba doma 

Prírodné prvky, nábytok či doplnky s vintage nádychom a celková harmónia – aj tak by sa dal opísať rustikálny štýl. Prináša krásu exteriéru dovnútra a vytvára útulný pocit, ako keď sa veľká rodina stretne na vidieku okolo tlejúceho krbu. Aké sú jeho prvky a na čo myslieť, ak si chcete takto zariadiť dom, byt či chalupu? 

Dozvedieť sa tipy

 

6. Realizácia zrubu na Táľoch: Obývačka cez dve poschodia aj handmade svietidlá v jedálni 

Slovenské lyžiarske strediská patria medzi obľúbené miesta na oddych, ako v zime, tak aj v lete. Jednou z top lokalít sú Tále v Nízkych Tatrách. Poďte sa pozrieť dovnútra výnimočného smrekového zrubu, ktorého interiér pre klienta realizovali architekti Ing. arch. Michal Paulišin a Ing. arch. Marek Pavlech. 

Pozrieť, ako vyzerá realizácia

 

7. Ako zariadiť malý byt, aby ste využili každý centimeter? Máme tipy od architektov 

Dopyt po garsónkach a jednoizbových bytoch rastie každým rokom. Sú praktické, v bohatej ponuke a cenovo najdostupnejšie. Je menšia dispozícia jasnou voľbou aj pre vás? Porozprávali sme sa s architektmi z ateliéru DOBRÝ INTERIÉR a získali niekoľko užitočných tipov, ktoré váš byt opticky zväčšia.

Zobraziť celý článok

 

8. S psychologičkou o zariaďovaní detskej izby aj budovaní dôvery: Naučme sa klopať! 

Kedy je najvhodnejšie obdobie na vlastnú detskú izbu, alebo aký význam zohráva pri zariaďovaní svetlo? O tom sme sa porozprávali s detskou psychologičkou Mgr. Zuzanou Palenčárovou z Centra Psyché. 

Prečítať rozhovor

 

9. Ako zariadiť interiér v industriálnom štýle? Dodržte tieto kroky 

Industriálny štýl je inšpirovaný prostredím starých fabrík a tovární. Mieša surovosť a tvrdšie kontúry, ktoré pôsobia provizórne až nedokončene. Spolu s vintage a rustikálnymi kúskami vnáša do priestoru pocit človečiny, zažitej histórie a svojskej útulnosti. Spojte históriu s moderným puncom a vyčarujte si jedinečný interiér s dušou. 

Dozvedieť sa tipy

 

10. Predajňa a servis MTBIKER: Moderný showroom v priestoroch Pradiarne 1900 

Pravidelne vám v SmartLight prinášame realizácie rôznych projektov. Po niekoľkých výnimočných bytoch a domoch vám zblízka predstavíme showroom MTBIKER v obnovenom pamiatkovom objekte Pradiareň 1900 (areál bývalej Cvernovky). Realizácia sa stala víťazom INSAID AWARDS 2021 v kategórii Obchod. 

Pozrieť si realizáciu

 

Poďme spolupracovať 

Máte tip na tému alebo sa chcete o sebe či svojej firme dočítať v SmartLightMagazíne? Dajte nám vedieť na marketing@smartlight.sk