Osvetlenie reštaurácie PINUS v Demänová Village prispieva k nadčasovosti priestoru

Osvetlenie reštauračného priestoru má svoje vlastné špecifiká. Musí rešpektovať použité materiály aj architektonické riešenie priestoru, zabezpečiť dostatočné osvetlenie plochy každého stola bez toho, aby narúšalo intímnu atmosféru hostí a zároveň im netieniť vo výhľade. Smart Light sa so všetkými výzvami popasoval a daroval reštaurácii Pinus v Demänová Village dobré svetlo pre život.

Nový rodinný rezort na úpätí Demänovskej Doliny vyrástol na križovatke turistických trás a lyžiarskych zjazdoviek a okrem množstva príležitostí na aktívny relax pre celú rodinu ponúka dychberúce výhľady na Kriváň a Nízke Tatry. Investor, architekt a staviteľ pri jeho realizácii dbali na to, aby stavba, ktorá vyrastie v chotári Národného parku bola prísne ekologická, čomu zodpovedá jej pasívny štandard a prevaha masívneho dreva v interiéri či už v podobe hlavného vybavenia alebo dizajnových solitérov.

Srdcom rezortu Demänová Village sa veľmi prirodzene a nevyhnutne stala reštaurácia Pinus, ktorá nijako nevybočuje z celkového ladenia zvyšku interiéru a stavia na luxusnom ekologickom dizajne. Koncept kuchyne, ktorá pracuje s kvalitnou surovinou s overeným pôvodom a zo všetkého najviac stavia na autentickosti ich spracovania, rovnako zapadá do celkového ladenia rezortu.

Pri riešení osvetlenia sme pracovali s dvojakým zadaním. Osvetlenie muselo na jednej strane komplexne riešiť celý priestor a na druhej strane byť aj do istej miery variabilné, aby sa dokázalo prispôsobiť rôznym druhov eventov či rodinných osláv.

Z tohto dôvodu sme na hlavné osvetlenie priestoru použili LKM lištový systém s nastaviteľnými spotovými reflektormi, ktoré je v prípade potreby nasmerovať tam, kde je potrebné dosiahnuť vyššiu hladinu osvetlenosti. Osvetlenie stolov v reštaurácii zabezpečujú závesné tienidlá napájané z rovnakého lištového systému.

Hovorí sa, že dobré osvetlenie je dobré vtedy, keď ho užívateľ priestoru nevidí a iba podprahovo vníma. Dúfame, že presne tento stav “neviditeľnosti” sa nám v nádhernom priestore reštaurácie Pinus v Demänová Village podarilo dosiahnuť.

Použité svietidlá: 

LKM lištový systém IVELA

Spotové reflektory SLV 

Tienidlá, textilný kábel CREATIVE CABLES