Realizácia SKY PARK: Naša bodka na mape svetovej architektúry

Kvalitný verejný priestor si vyžaduje kvalitné osvetlenie. Veľmi nás teší, že SmartLight mohol k celkovému dizajnu SKY PARKu prispieť dodávkou svietidiel.

Realizácia SKY PARK: Naša bodka na mape svetovej architektúry

Ako vyzerá nová Bratislava? Je odvážna, cieľavedomá, myslí a koná svetovo. Berie ohľad na odkaz histórie, no zároveň pozerá vpred a dáva priestor budúcnosti. Poďte sa spolu s nami pozrieť do SKY PARKu, kde modernú dušu nášho mesta počuť opäť dýchať. 

 

Štyri veže ako nové ikony Bratislavy

Každé väčšie mesto má svoje dominanty. Buď sú súčasťou histórie, alebo vznikli rukou architektov, projektantov a vizionárov. A práve vďaka takým ľuďom môže byť dnes Bratislava, okrem Bratislavského hradu, Slavínu či Koliby, hrdá na ďalšiu príznačnú stavbu. Rezidenčný projekt SKY PARK by Zaha Hadid.

Projekt priniesol do hlavného mesta svetovú architektúru a zapísal nás hrubými písmenami do pomyselnej mapy ikonických budov. Byty v rezidenčnom projekte SKY PARK sú k dispozícii v troch 31 podlažných vežiach, pričom zahájená je aj výstavba štvrtej veže. Výhľady ponúkajú obyvateľom úplne nový pohľad na Bratislavu. 

Buďte v obraze s naším magazínom
Dostávajte pravidelný výber najnovších článkov
Vaša žiadosť bola neúspešná. Prosíme, skúste to znova.
Vaše prihlásenie sa prebehlo úspešne.
 

 

Spoločné dielo vyladené do dokonalosti

SKY PARK nepochybne predstavuje architektonicky najzaujímavejší projekt v Bratislave. Ateliér Zahy Hadid, prvej dámy architektúry, citlivo prepojil staré s novým v dokonalej symbióze. Súčasťou rezidencií SKY PARK je aj historická Jurkovičova tepláreň, ktorá je poslednou pamiatkou na zlatý priemyselný vek Bratislavy.

Na projekte sa podieľal aj známy slovenský architekt Igor Marko, GFI, a.s. a Townshend Landscape Architects. Kvalitný verejný priestor si však vyžaduje aj kvalitné osvetlenie. Veľmi nás preto teší, že SmartLight mohol k celkovému dizajnu prispieť dodávkou svietidiel do vonkajšieho verejného priestoru a rezidenčného parku. 

 

Použité svietidlá od SmartLight

V SmartLight sme zabezpečili stĺpové exteriérové svietidlá, ktoré boli vyrobené na mieru podľa špecifikácie investora. Osvetlenie tvoria 2 typy stĺpov, okrem nich je exteriérová scéna doplnená aj o zemné svietidlá.

Stĺpové svietidlo Arizona 2 od výrobcu Ligman má 4 metre, svieti symetricky a osvetľuje plošné komunikácie. Druhý typ - Arizona 3 má 6 metrov a obsahuje smerovo nastaviteľné LED zdroje. Osvetľuje najdôležitejšie plochy, ako napríklad ihrisko. Svietidlá su v bronzovej farbe, ktorá ladí s fasádnymi prvkami veží. Okrem toho sú vybavené systémom stmievania DALI a počas noci sú riadené.

 

Okrem spomínaných svietidiel bol exteriér doplnený o zemné svietidlá Achille 320 od výrobcu IVELA. Svietia do korún stromov, a taktiež osvetľujú bočné fasády obytných domov. Všetky svetelné zdroje sú v teplej farbe 3000K.

 

Bývajte podľa svojich predstáv

Realizácia exteriérového osvetlenia v rezidenčnom projekte SKY PARK je plná inšpirácie. Pri riešení osvetlenia vo vašom projekte, byte či dome môžete skúšať rôzne kombinácie. Avšak myslite na zlaté pravidlo interiérového dizajnu: Menej je niekedy viac. 

Pokiaľ potrebujete profesionálne poradenstvo, dohodnite si s nami v svetelnom štúdiu SmartLight konzultáciu zdarma. Ak si vyberáte osvetlenie, navštívte priamo náš e-shop. V ponuke nájdete dizajnérske high-end produkty od top značiek, ako LEDS C4, Wever&Ducré, Grok, Panzeri, Olé! alebo Marset, ale aj dostupnejšie možnosti v kvalitnom a modernom prevedení.