Svetlom proti mikroorganizmom

Zvýšená miera hygieny nemusí byť nutne výsadou lekární a ambulancií. Rok 2020 upriamil našu pozornosť na všetky druhy priestorov, v ktorých žijeme či pracujeme a my máme pre vás spôsob ako sanitáciu svojich domovov ešte posilniť. Pomocou UV svetla.

Germicídne žiariče, zoznámte sa

Germicídne žiariče znejú na prvýkrát komplikovane ale ich technológia je relatívne jednoduchá vo svojej podstate. Fungujú na princípe nepriameho ožarovania vzduchu regulovanou dávkou UV žiarenia. Tento proces prebieha striktne iba v jeho vnútri. Nasáva vonkajší vzduch do svojej vnútornej komory, v ktorej dochádza ku kontinuálnej sterilizácii vzduchu a takto ošetrený “čistý” vzduch vypúšťa naspäť do miestnosti. 

 

Bezpečnosť nadovšetko

Za bežných okolností je UV svetlo pre ľudí škodlivé. Ako ale spomíname vyššie, sterilizácia vzduchu prebieha vo vnútri žiariča a preto je vhodný aj pre verejné miesta s pohybom osôb. Obsahuje taktiež bezpečnostnú poistku, ktorá automaticky vypne zariadenie pri otvorení krytu. Naše germicídne žiariče obsahujú filtre zabraňujúce znečisteniu UV výbojky, zabezpečujú tiež dodatočné čistenie vzduchu a chránia pred únikom UV žiarenia. 

 

Funkčné svetlo v štýlovom balení


Popri funkcii samozrejme nezabúdame na dizajn. Germicídne žiariče PROmedilux v našej ponuke oplývajú minimalistickým dizajnom a čistou prednou maskou. Na prvý pohľad možno pôsobia chladne a chirurgicky no vďaka neutrálnemu výzoru zapadnú do väčšiny štýlov a nepriťahujú prílišnú pozornosť.

Špecialista odporúča: Je veľmi dôležité zvoliť správny počet žiaričov podľa výmery priestoru. Pri výkone žiariča 30W a veľkosti miestnosti do 20 m2 odporúčame max. 1 žiarič. 

 

Výkonné, ale tiché

S výkonom do 55W a najtichším chodom vo svojej výkonovej triede ide o užitočného pomocníka v boji proti potencionálnym baktériám a mikroorganizmom. Dosiahnuť ním môžete 90% sterilitu priestorov za predpokladu správneho časovania a umiestnenia v priestore. 
Špecialista odporúča: Doporučovaná doba ožarovania je spolu 1 hodina denne na miestnosť. 
Germicídne žiariče vám pomôžu sterilizovať vaše priestory a zároveň diskrétne zapadnú k zvyšnému vybaveniu miestnosti. Ich UV svetlo zároveň čistí vzduch a odstraňuje zápach, čím poskytuje vašej rodine zdravšie prostredie. 

Zoznámte sa s našou ponukou germicídnych žiaričov na eshop.smartlight.sk. Na produktových stránkach môžete taktiež nájsť návod k správnemu používaniu.