Svietidlá Panzeri sú na Slovensku unikát: Zakladateľ začínal od nuly

Prémiový materiál, inovácie a tradície. Tieto tri hodnoty dokonale vystihujú značku, ktorá patrí medzi lídrov na trhu s dizajnovým osvetlením. Keď sa k tomu navyše pridá typický taliansky šmrnc, elegancia a zmysel pre nadčasovosť, vznikne niečo výnimočné. A presne také sú svietidlá Panzeri.

Keď svetlo dostáva tvar  

Osvetlenie prináša do priestoru nielen funkčnosť, ale tiež krásu. A tak občas svetlo dokáže konkurovať umeniu. Pokiaľ je prepracované do najmenších detailov, vynikne ako šperk. Veľmi dobre to vedel aj Carlo Panzeri, zakladateľ značky, ktorá vyrába svietidlá pre interiéry aj exteriéry. Osvetľujú rôzne projekty, od hotelov cez obchodné domy až po galérie, pričom nevynecháva ani súkromné obydlia a kancelárie.

Mnohí architekti a interiéroví dizajnéri siahajú po svietidlách tejto exkluzívnej talianskej značkya to hneď z viacerých dôvodov. Dokáže skĺbiť kvalitné materiály, manuálnu zručnosť remeselníkov, najnovšie LED technológie, a v neposlednom rade, vychýrený taliansky cit pre estetiku a dizajn. Či už sú to dlhé honosné lustre, štýlové minimalistické LED svietidlá alebo efektné geometrické tvary - v Panzeri skutočne dáva svetlu tvar.

 

Skromný taliansky príbeh 

Svietidlá Panzeri za vyše 70-ročnú existenciu rozsvietili už stovky miestností po celom svete. Carlo Panzeri pritom začínal skromne. Hoci bol zručný v oblasti inžinierstva a technológií, podnikateľského ducha v sebe objavil až po vojne. Písal sa rok 1947, keď sa vrhol na výrobu jednotlivých častí svietidiel a lustrov, ktoré najprv posúval iným firmám.

Buďte v obraze s naším magazínom
Dostávajte pravidelný výber najnovších článkov
Vaša žiadosť bola neúspešná. Prosíme, skúste to znova.
Vaše prihlásenie sa prebehlo úspešne.

Až po rokoch praxe si remeselník trúfol na vlastné celé výrobky. Najväčšiu pozornosť v tom čase vzbudila jeho prvá halogénová stolová lampa, ktorú predstavil v roku 1977. V Carlových stopách čoskoro začali kráčať aj jeho synovia. Firma rástla aj po technologickej stránke, používali sa čoraz inovatívnejšie prístupy. Napokon v 90. rokoch v Panzeri predstavili prvú ucelenú sériu vlastných svietidiel.    

 

 

Úcta k tradíciám aj vízia 

Značka sa aj po rokoch neustále posúva vpred. Dôkazom sú nielen početné ocenenia, ako Red Dot AwardsBigSee Product Design Award či Archiproducts Design Awards, ale aj unikátne spolupráce. V Panzeri rozbehli projekt „Panzeri pre kultúru“, v rámci ktorého navrhujú svietidlá pre múzeá, galérie a najrôznejšie výstavy v Taliansku i vo svete. Týmto gestom dávajú jasný signál, že si vo firme ctia hodnoty a tradície.

V Panzeri však nezaostávajú ani na poli inovácií. Priam vizionárskymi novinkami dokazujú, že sú značkou pre moderných ľudí. V súčasnosti ponúkajú svietidlá v troch kategóriách - dizajnové, architektonické a akustické. Práve tie posledné sú mimoriadne jedinečné. Určené sú najmä do veľkých open-space kancelárií, kde okrem individuálneho osvetlenia dokážu tiež tlmiť zvuky a zaručiť pokojné prostredie na sústredenú prácu.

 

S ohľadom na životné prostredie 

Značka Panzeri dodnes vyrába všetky svietidlá od prvého kroku až po posledné vylepšenia pod jednou strechou. Kvalitné materiály, ako oceľ, železo alebo mosadz sa režú a leštia za pomoci tých najmodernejších postupov. Na výnimočné dekorácie však vo firme stále využíva tradičné remeselné techniky a precíznu ručnú prácu. Výnimkou nie sú ani spolupráce so špičkovými dizajnérmi 

Dôležitú úlohu pritom pre firmu zohráva ohľad na životné prostredie. V bohatom portfóliu Panzeri prevažujú moderné LED technológie, ktoré znižujú spotrebu energie a zaručujú dlhú životnosť svietidiel. Stačí sa rozhodnúť, či uprednostňujete retro štýl, alebo extravaganciu, ručnú výrobuči futuristický dizajn, ktorý vznikol najnovšími technológiami.   

 

Bývajte podľa svojich predstáv

Za prvotriednymi talianskymi svietidlami pritom nemusíte cestovať za hraniceZnačku Panzeri nájdete exkluzívne len v svetelnom štúdiu SmartLight. Stačí navštíviť náš showroom alebo e-shop a preskúmať širokú ponuku. Zaujmú vás pôsobivé solitéry, alebo dáte prednosť minimalizmu? Pokiaľ potrebujete poradiť s výberom správneho osvetlenia, ochotne vám poradíme. 

Pri realizácii osvetlenia sa fantázii medze nekladú, skúšať môžete ľubovoľné kombinácie. Avšak, myslite na zlaté pravidlo zariaďovania: Menej je niekedy viac. V našej ponuke nájdete okrem svietidiel Panzeri aj iné dizajnérske high-end produkty od top značiek, ako LEDS C4Wever & DucréGrok, Ole! alebo Marset. K dispozícii máme však aj dostupnejšie možnosti v kvalitnom a modernom prevedení.