Svietidlá, z ktorých vám spadne sánka: Značka Wever & Ducré je krásou v každodennosti

Aj vám sa spája Belgicko so zlatistými vafľami, lahodnou čokoládou, chrumkavými hranolčekmi či pivom tisícich chutí? Dáme vám ešte o dôvod navyše, prečo sa do tejto krajiny oplatí zamilovať. Značku dizajnových svietidiel Wever & Ducré.

 

Woooow, svetlo! 

Svetlo nie je len o funkčnosti. Priestor vám presvetlí aj sviečka či obyčajná žiarovka bez tienidla. Sú to detaily, jemnocit dizajnéra a hodiny kreatívnej práce, ktoré dokážu definovať rozdiel medzi svetlom a momentom, kedy vám spadne sánka. Krása nie je povrchná. Obklopuje nás v každodennom živote, a čo je dôležitejšie, chceme sa ňou obklopovať. Pekné veci dokážu navodiť atmosféru, zlepšiť náladu aj odovzdať myšlienku, ktorú nevieme vysloviť.

Dôležitosť krásy nepozná hranice, rozdielnosť kultúr či jazyka. Všetky odlišnosti jej ešte viac pristanú a prehĺbia zážitok z nej. Wever & Ducré patrí medzi najznámejšie belgické dizajnérske zoskupenia. Už vyše štvrťstoročie vytvárajú štýlové architektonické osvetlenie do profesionálnych interiérov či dekoratívne kúsky do každej domácnosti. Kladú dôraz na svieže dizajny a spolupráce s umelcami. Veria, že vo svetle je krása. Lebo bez neho by sme ju nedokázali vidieť.

 

Krkolomný názov s pridanou hodnotou

Wever & Ducré založila skupina mladých belgických podnikateľov začiatkom 80. rokov. Keďže Belgicko je viacjazyčné, dlho špekulovali o tom, ako spoločnosť pomenovať. Nakoniec svoju filozofiu zhrnuli do piatich flámskych slov, ktoré odrážajú základné hodnoty značky:

Pracovná etika (WErklust)

Dôvera (VERtrouwen)

Nadšenie (ENthousiasme)

Odvaha (DUrf)

Kreativita (CREativiteit)

Buďte v obraze s naším magazínom
Dostávajte pravidelný výber najnovších článkov
Vaša žiadosť bola neúspešná. Prosíme, skúste to znova.
Vaše prihlásenie sa prebehlo úspešne.

Princípy ich svetelného poslania môžeme pozorovať v praxi naprieč celým ich portfóliom. Svietidlá Wever & Ducré sa vyznačujú optimálnou rovnováhou medzi estetikou, technickou dokonalosťou a jednoduchou montážou. Používajú len tie najlepšie materiály, ktorých výsledkom sú vysoko kvalitné a udržateľné produkty. Od krásneho orechového dreva cez mäkkú plsť až po skutočný mramor či efektný hliník.

 

Na vlne udržateľnosti aj inovácií

Kreatívnym Belgičanom záleží na životnom prostredí minimálne tak, ako na elegantnom dizajne. Pri výrobe ekologického osvetlenia experimentujú s nekonečnými možnosťami LED technológií, ktoré znižujú spotrebu energie a zaručujú dlhú životnosť svietidiel. Pracujú s najmodernejšími LED diódami, šetria zdroje a vyhýbajú sa jednorazovým obalom. Vo Wever & Ducré vedia, že udržateľnosť ide ruka v ruke s inováciami. Neustále preto hľadajú nové, modernejšie spôsoby osvetlenia, ktoré zabezpečia vhodný svetelný výkon, kvalitu farebného podania, či optimálny jas.

 

Krása v každodennosti

Svietidlá vyniknú vo vašom vzdušnom lofte, podkrovnom byte, útulnej obývačke aj domácej kancelárii. Sortiment Wever & Ducré zahŕňa tiež bohatú škálu architektonického osvetlenia pre obchody, showroomy a reštaurácie. Či už sú to svietidlá Wiro v tvare diamantu, alebo zrkadlové Mirro navrhnuté v spolupráci s dizajnérkou Sabrinou Stadlober. Značka sa rýchlo prispôsobila aj pandémii a dobe home officov. Objavte napríklad štýlové stolné svietidlo Roomor s nastaviteľným ramenom.

Jednotlivé kolekcie pritom vždy zahŕňajú širokú škálu produktov, ktoré viete navzájom kombinovať a zariadiť si tak dokonale zladený interiér. Vďaka nadčasovému prevedeniu sa svietidlá Wever & Ducré ľahko kombinujú s akýmkoľvek štýlom či dispozíciou. Lampy, lustre, stojace či stolné svietidlá... Používame ich denne. Tak prečo si z „obyčajného" šťuknutia vypínačom neurobiť vždy malý sviatok?

 

Bývajte podľa svojich predstáv 

Zaujmú vás pôsobivé solitéry, alebo dáte prednosť minimalizmu? Za prvotriednymi belgickými svietidlami nemusíte cestovať za hranice. Značku Wever & Ducré nájdete exkluzívne vo svetelnom štúdiu Smart Light. Stačí navštíviť náš showroom či e-shop a preskúmať širokú ponuku produktov. Pokiaľ potrebujete pomôcť s výberom, ochotne vám poradíme.