Pomôžte nám vybrať najlepšiu realizáciu: Zrub, vila, kaviareň či známe potraviny?

Vo svetelnom štúdiu Smart Light oslavujeme tento rok 20 rokov. Okrúhliny nás inšpirovali k obzretiu sa na našu doterajšiu prácu. A hoci to bola neľahká úloha, vybrali sme desiatku najzaujímavejších realizácií, ktoré sme doposiaľ mali možnosť osvetliť. Prezrite si fotografie a doplňujúce informácie o každej z nich a pomôžte nám vybrať tú najlepšiu v ankete na konci článku.

Zrub na Táloch

Miesto, ktoré vás vytrhne z ruchu veľkomesta. Už len zo samotných fotiek sála pokoj a pohoda. Obývačka prechádza cez dve podlažia a je dominantou celého zrubu. Jej atmosféru umocňujú centrálne závesné svietidlá Mooi Random, ktoré zaujímavým tienidlom dodávajú priestoru ešte väčší pocit otvorenosti a ľahkosti. Projekt sme realizovali spolu s Ing. arch. Michalom Paulišinom a Ing. arch. Marekom Pavlechom.

Zistiť viac

 

Trojizbák na prízemí rodinného domu v Rači

Hlavným motívom bolo vytvorenie funkčnosti bez zbytočnej extravagancie a s dôrazom na minimalizmus. V byte dominujú biele povrchy, o to výnimočnejšie a priam noblesne pôsobí burgundská červená v dennej časti. Zaujímavým prvkom je tiež závesné svietidlo Withwhite Vistosi nad jedálenským stolom. Projekt sme realizovali spolu s Ing. arch. Martinou Hreščákovou a dizajnérom Martin Hreščákom zo štúdia triha.

Zistiť viac

 

Luxusný penthouse na Kolibe

Z kopca pod Malými Karpatmi to máte do mesta na skok, zároveň si vychutnávate prírodu. Majitelia nehnuteľností si tu spravidla potrpia na prvotriedny dizajn a kvalitu. A výnimkou nie je ani trojizbový penthouse v projekte Gansberg. Dominantou interiéru je veľká obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou. Originálne sú presklené šatníky, ale aj výber prvotriednych svietidiel, ako napríklad ručne fúkaných Orbit Bomma. Projekt sme realizovali spolu so Studio e.

Zistiť viac

 

Vila v Záhorských sadoch 

Realizácia vily v Záhorských sadoch sa pýši ocenením Stavba roka 2018. Celkové architektonické riešenie či výber materiálov a povrchov definovali aj samotný výber svietidiel. Jedným z nich je napríklad vonkajšie exteriérové bezrámové svietidlo Ekleipsis Carboni Group ocenené Award Design+ 2016. Projekt sme realizovali spolu s Ing. arch. Pavlom Pokorným a v spolupráci s Mgr. art. Bjørnom Kierulfom, Ing. arch. Tomášom Ružiakom a Ing. arch. Patríciou Botkovou.

Zistiť viac

 

Prímorský apartmán v Slovinsku

Základom realizácie bolo vyzdvihnúť aspekty lokality, podčiarknuť sviežosť a zachovať moderný minimalizmus. Apartmán s výhľadom na more je ladený do jemných odtieňov. Celý interiér je doplnený dômyselnými dekoráciami, doplnkami a svietidlami. Jedálenský stôl pre 6 osôb osvetľuje dvojica svietidiel FM Rita Cross od výrobcu Olé!, pričom v obývačke a v kuchyni nájdeme taktiež svietidlá z tejto kolekcie. Projekt sme realizovali spolu so štúdiom DOBRÝ INTERIÉR. 

Zistiť viac

 

Meštiansky dom v Levoči

Rodinný dom sa nachádza priamo v historickom centre mesta Levoča, pričom pred rekonštrukciou bol využívaný ako reštaurácia. Nový majiteľ sa rozhodol vrátiť mu jeho pôvodné poslanie. Výsledkom je nádherná obytná stavba so zachovanými artefaktami, ktoré dopĺňajú moderné architektonické a dizajnové prvky, ako napríklad svietidlá značky Marset z kolekcie Suspension. Projekt sme realizovali spolu s Ing. arch. Richardom Kráľovičom a Ing. arch. Zuzanou Kráľovičovou.

Zistiť viac

 

Kaviareň, bar, pálenica a predajňa Likérka v Trenčianskych Tepliciach

Zadanie bolo jasné. Premeniť prvorepublikový meštiansky dom na štýlovú výrobňu likéru, kaviareň a malý obchod. Dominantou kaviarenskej časti je bar, ktorý je osvetlený svietidlom so štvoricou tienidiel TR Bulb Suspension Frame od dizajnéra Tima Rundla. Likérka v Trenčianskych Tepliciach bola nominovaná aj na cenu CE ZA AR. Projekt sme realizovali spolu s Hubinský, Kuklica, Smerek architekti.

Zistiť viac

 

Potraviny YEME v Bratislave

Pri realizácii interiéru obľúbených potravín YEME bolo najväčšou prioritou vyzdvihnúť tradíciu, poctivosť a chuť robiť veci inak. O praktické nasvietenie pultov, regálov a ostrovčekov s potravinami sa postaral závesný systém s mikroprizmou CORIDOR 40 U DIRECT v kombinácií s Ivela track system a reflektorovými svietidlami Ivela Perfetto. Projekt sme realizovali spolu so štúdiom winwin architects. 

Zistiť viac

 

Predajňa a servis MTBIKER v Pradiarni 1900

Prioritou realizácie MTBIKER v areáli bývalej Cvernovky bolo nepotlačiť podstatu a charakter stavby. Celý priestor showroomu je osvetlený prakticky troma typmi svietidiel. Závesnými líniovými svietidlami CORIDOR od Helio, reflektorovo-lištovými svietidlami Atom Track od LEDS C4 a LED lištami LKM SQUARE od výrobcu Ivela. Realizácia sa stala víťazom INSAID AWARDS 2021 v kategórii Obchod. Projekt sme realizovali spolu s Vitko & Vitková Architekti a Urbanisti.

Zistiť viac

 

Sídlo spoločnosti ABW v Kráľovej pri Senci 

Osvetľovanie administratívnych priestorov je vždy o hľadaní rovnováhy. Na jednej strane sú prísne normatívne požiadavky, na druhej strane estetika priestoru. Tá je vyzdvihnutá aj na mieru vyrobenými svietidlami z profilu OVALIS U v tvare „Y“ od českého výrobcu HELIO. Budova ABW ocitla medzi troma finálovými nomináciami na ocenenie CE ZA AR 2019. Projekt sme realizovali spolu s Reném Baranyaiom a Borislavom Benedekom. 

Zistiť viac

 

Ktorá realizácia vás najviac zaujala? Dajte nám vedieť v hlasovaní nižšie a vyberte spolu s nami tú naj.


>>HLASOVANIE<<