Praktické prenosné svietidlá sú vždy po ruke: Na čo myslieť pri výbere?

Sú ideálnymi spoločníkmi na našich terasách, v záhradách, obývačkách, alebo pri nočnej ceste na toaletu. Navyše, ak vypadne elektrina, nemusíme viac hľadať sviečky či baterku. Prenosné svietidlá stačí jednoducho nabiť a ľubovoľne využívať podľa potreby. Na čo sa zamerať pri výbere?

Multifunkčné svetlo, kdekoľvek ho potrebujete

V rámci základného rozdelenia osvetlenia (hlavné, pracovné, doplnkové) majú prenosné svietidlá široké využitie. Ide o výhodnú kúpu, keďže v jednom svietidle získate hneď niekoľko praktických foriem osvetlenia. Ak nimi chcete dekorovať skrinku v chodbe či policu v obývačke, skvele poslúžia ako doplnkové. Pokiaľ si chcete posvietiť na príjemnú letnú večeru na balkóne alebo si čítať v záhrade, zmenia sa na pracovné. Jednoducho ich presúvate presne tam, kde sa akurát zídu najviac. Sú šikovným a moderným riešením, ktoré si maximálne prispôsobíte vašim potrebám. 

 

Zamerajte sa na odolnosť, svietivosť aj výdrž

Budete svetlo potrebovať viac v interiéri alebo exteriéri? Pre použitie vonku vyberajte nabíjateľné svietidlá odolné voči vlhkosti a mechanickým nárazom. Čo sa týka parametrov svietivosti, myslite na nasledovné. Ak pri prenosnom svietidle plánujete pracovať či čítať, odborníci odporúčajú studené farby s teplotou svetla medzi 5000 až 6000K. V prípade doplnkového osvetlenia vám postačí hodnota 3000K, ktorá poskytuje dostatok svetla, ale aj intimity. Kompromisom môžu byť svietidlá s nastaviteľnou hodnotou intenzity osvetlenia. 

Treba tiež rozlišovať medzi tým, či sú svietidlá iba prenosné, alebo obsahujú aj baterku. Baterkové viete štandardne nabíjať a pri prenesení ich teda nepotrebujete napojiť na kábel. Na jedno nabitie vydržia svietiť aj niekoľko hodín. Čisto prenosné svietidlá síce viete presúvať podľa ľubovôle, avšak vždy ich budete musieť opäť zapojiť do siete. Pozrite si nižšie náš výber 6 prenosných svietidiel, ktoré vám spríjemnia čas strávený vonku, aj vo vnútri.

Buďte v obraze s naším magazínom
Dostávajte pravidelný výber najnovších článkov
Vaša žiadosť bola neúspešná. Prosíme, skúste to znova.
Vaše prihlásenie sa prebehlo úspešne.

 

Prenosné svietidlo do interiéru

Krásny doplnok, aj praktický pomocník. Také je nabíjateľné svietidlo FollowMe od značky Marset, ktoré dizajnom pripomína lampáš. Vďaka kompaktnej veľkosti a efektnej drevenej rúčke ho so sebou môžete vziať kamkoľvek. Umiestnite ho na nočný stolík, do obývačky, alebo ním nasvietite jedálenský stôl pre zdôraznenie romantickej atmosféry?

Ste fanúšikom jednoduchého dizajnu? Stolné nabíjateľné svietidlo Bicoca od Marset vás upúta nadčasovým prevedením a hravými farbami. V bielej, červenej, modrej, ružovej či žltej farbe rozjasní každý priestor, dodá teplo do vášho domova a vytvorí oddychovú atmosféru.

Hľadáte dizajnové svietidlo určené na ambientné osvetlenie detskej izby, obývačky alebo spálne? A navyše také, ktoré viete pohodlne využiť aj pri čítaní knihy? Night od Forlight má jednoduché dotykové ovládanie a výdrž batérie až 9 hodín. Oceníte ho v interiéri, no nezľakne sa ani vonkajších podmienok - pokojne si ho vezmite na terasu alebo záhradu.

 

Prenosné svietidlo do exteriéru

Odolným a praktickým riešením je reflektorové stojanové svietidlo Picnic od Forlight. Picnic je odolné voči vode, prachu a mechanickým nárazom. Vďaka tomu bude pre vás jasnou voľbou do záhrady či na terasu počas dlhých letných večerov, rodinných osláv a grilovačiek s priateľmi. Toto svietidlo nie je možné nabíjať.

Šikovné a atypické riešenie doplnkového osvetlenia predstavuje dizajnové svietidlo Sphere od Forlight. Využijete ho nielen v interiéri, ale napríklad aj pri bazéne. Sphere má tri nastaviteľné úrovne intenzity osvetlenia - 25, 50 a 100 percent, pričom pri najvyššej úrovni vydrží svietiť až 5 hodín. Súčasťou svietidla je aj nabíjací kábel s dĺžkou 1,2 metra.

Nápaditý dizajn, ktorý osvieži aj vašu terasu či záhradné posedenie? Stolné ambientné svietidlo Mush je vyhotovené z hliníka a sľubuje dlhú výdrž. Disponuje koženým uškom, dotykovým spínačom a troma prednastavenými hodnotami intenzity osvetlenia 10, 40 alebo 100 percent. Mush vydrží svietiť pri plnej intenzite až 6,5 hodiny. 

 

Bývajte podľa svojich predstáv

Zaujali vás niektoré z našich prenosných svietidiel? Pri riešení osvetlenia vo vašom projekte, byte či dome môžete skúšať rôzne kombinácie. Avšak myslite na zlaté pravidlo interiérového dizajnu: Menej je niekedy viac

 

Pokiaľ potrebujete profesionálne poradenstvo, dohodnite si s nami v svetelnom štúdiu Smart Light konzultáciu zdarma. Ak si vyberáte osvetlenie, navštívte priamo náš e-shop. V ponuke nájdete dizajnérske high-end produkty od top značiek, ako Wever&Ducré, Grok, Panzeri, Olé! alebo Marset, ale aj dostupnejšie možnosti v kvalitnom a modernom prevedení.