Ruší vás hluk doma alebo v kancelárii? Odizolujte ho akustickými panelmi alebo svietidlami

Okolie nepochybne vplýva na kvalitu nášho života či práce. Napríklad, studenšie svetlo nám pomáha zostať bdelými a lepšie sa sústrediť, teplejšie tóny zas navodzujú pocit relaxu. Okrem svetla sú však dôležité aj zvuky. Hluk má na náš organizmus negatívne účinky, čo sa môže odraziť na celkovej psychickej pohode. Ako ho čo najlepšie odizolovať?

V tichu sa máme lepšie 

Častokrát si ani neuvedomujeme, koľkými zvukmi sme denne obklopení. V práci nás rušia debatujúci kolegovia, ozveny z kuchynky, tlačiareň, kopírka, ťukanie po klávesnici či notifikácie z mobilov a počítačov. Doma zas kávovar, zapnuté rádio či televízor. Zvukové znečistenie je problém súčasnosti. Môže spôsobovať vysoký krvný tlak, ochorenia srdca, nespavosť alebo stres. 

Naopak, ticho pomáha: 

- znižovať krvný tlak
- redukovať stresový hormón kortizol
- upokojovať rozlietané myšlienky
- stimulovať rast mozgu
- zlepšovať koncentráciu
- stimulovať kreativitu
- bojovať proti nespavosti
- prinášať celkový pokoj 

V dnešnom svete je však čoraz náročnejšie nájsť tiché miesto, kde sa vieme sústrediť či odpočívať. Existujú však efektívne spôsoby, ako vieme hluk zredukovať.

Ako najlepšie izolovať hluk? 

Elegantne a veľmi efektívne sú špeciálne dizajnové akustické panely alebo svietidlá. Ich najväčšou výhodou je, že nie sú súčasťou stavby. Nemusíte tak kvôli nim sekať do steny alebo prerábať celý priestor. Váš problém s nedostatkom ticha tak odstránia okamžite. Zároveň sú pekným interiérovým doplnkom. Ako dizajnové akustické panely či svietidlá fungujú, na čo slúžia a čo by ste o nich mali vedieť?

Buďte v obraze s naším magazínom
Dostávajte pravidelný výber najnovších článkov
Vaša žiadosť bola neúspešná. Prosíme, skúste to znova.
Vaše prihlásenie sa prebehlo úspešne.

Dizajnové akustické panely 

Aby sme lepšie pochopili funkciu akustických panelov, musíme pochopiť princíp, akým sa zvuk správa v priestore. Keď zvuk nemá do čoho naraziť, respektíve ho nemá čo absorbovať, doslova blúdi po miestnosti, čím vznikajú nepríjemné ruchy a hluk. Absorbuje ho nábytok, koberce, obrazy na stenách, ale aj kvety. Vynikajúcim izolantom sú však aj materiály, ako vlákna z recyklovaných PET fliaš alebo plsť. A práve z nich sa vyrábajú akustické panely. 

- Základný rozmer: 2,4 x 1,2 m (vieme upraviť podľa preferencie zákazníka)
- Hrúbka: 10, 12, 25 a 40 mm
- Základná farba: Biela
- Farebné úpravy: Farebné prevedenie v akejkoľvek RAL, farebné vlákna 

Dizajnové akustické panely sú mimoriadne flexibilné a maximálne sa vám prispôsobia. Využiť ich viete vo forme obkladov, tapiet, paravanov, ale aj medzi drevenými lamelami na stene či strope. Majú moderny dizajn, sú pevné a ľahké. Je možné ich potlačiť fotkou alebo grafikou, vďaka čomu je vznikajú dizajny presne pre váš interiér. Rovnako dokážeme akustické panely rôzne tvarovať, vďaka čomu vyniknú na stene ako mozaika, obrazec či ornament. Výhodou je, že pôsobia zároveň aj ako tepelná izolácia.

Dizajnové akustické svietidlá 

Na rovnakom princípe fungujú tiež dizajnové akustické svietidlá. Sú funkčné z pohľadu tmy aj hluku, a navyše sú skvelým doplnkom. Medzi tých najlepších výrobcov patrí značka XAL, ktorá získala množstvo významných ocenení, ako napríklad Red Dot či iF Design. V ich ponuke nájdete rôzne tvary, farby aj dizajny. Efektne ukáže akustický panel s osvetlením MUSE, ktorý sa hodí najmä do kancelárií, ale aj MINO CIRCLE ACOUSTIC

Jedným z našich ďalších obľúbených značiek je tiež LEDS C4. Visiace svietidlo Shoemaker nanovo definuje prístup k osvetleniu a poskytuje rôzne technické funkcie. Tienidlo z plsti vnáša do interiéru teplo a zároveň znižuje hluk. Inteligentná technológia LED umožňuje reguláciu teploty a intenzity svetla, čím ponúka maximálny vizuálny komfort. Je ideálne ako svietidlo do oddychových priestorov.

Ideálne pre váš projekt 

Plánujete realizáciu kancelárie, administratívnej budovy, reštaurácie, kaviarne? Chystáte sa zariaďovať byt či dom? Alebo len potrebujete vyriešiť problém s hlukom? V Smart Light vám poradíme a pomôžeme vybrať vhodné riešenie presne pre váš projekt. Máme širokú ponuku značiek dizajnových akustických panelov aj svietidiel. Príďte sa presvedčiť do nášho showroomu na Pestovateľskej 8A v Bratislave, alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky