Smart Light podporil komunitný projekt Stará Jedáleň

Všetci sme niekde doma. Keď sa však dozvieme, že sa aj mimo nášho bydliska deje niečo výnimočné a potrebuje to podporu zvonku, radi sa pridáme. V bratislavských Krasňanoch sa miestni podujali zrekonštruovať chátrajúcu budovu starej jedálne a zriadiť v nej komunitné centrum. A Smart Light sa postaral o jeho osvetlenie.

Obyvatelia z miestnej časti Krasňany v bratislavskej Rači nepatria k tým, ktorí postávajú na chodníkoch a šomrú, ako sa niečo nedá a čo všetko by sa dalo, keby podmienky boli iné, keby bolo viac času alebo viac peňazí...

Namiesto toho sa spojili a spoločne sa pustili do rekonštrukcie opustenej a chátrajúcej budovy starej jedálne s úmyslom vytvoriť v nej komunitné centrum Stará Jedáleň, s nízko-prahovou klubovňou pre staršie deti a spoločenskou sálou. Svojpomocne, vo svojom voľnom čase a bez nároku na odmenu.

Smart Light sa rozhodol tento iniciatívny projekt podporiť a pridal sa k ďalším sympatizujúcim donorom a partnerom projektu. A pretože si uvedomujeme, akú dôležitú úlohu zohráva v každých priestoroch dobré osvetlenie, dodali sme Starej Jedálni dobré svetlo pre život.

Po rekonštrukcii bude priestor Starej Jedálne využívaný multifunkčne. V časti klubovne vznikne priestor na relax, ale aj na rôzne tvorivé aktivity, čítanie a učenie, ktoré si budú vyžadovať dobré vizuálne podmienky. A s podobným multifunkčným využitím ráta aj spoločenská sála. Preto sme pri realizácii zvolili svietidlá s nízkou hladinou oslnenia (UGR<19), mikroprizmatickým difúzorom a dobrou kvalitou indexu podania farieb (CRI>90).

Použité svietidlá vytvárajú v priestore vhodné svetelné podmienky na plnenie zrakových úloh a zároveň vďaka svojej tvarovej a farebnej variabilite dotvárajú celkový dizajn priestoru.

Použité svietidlá:
LEDVANCEPANEL 600 UGR<19 SLK
HELIOCORIDOR U-S
HELIOMULTILINE C-C

Foto: FB Stará Jedáleň, Smart Light