Svetelné novinky: Fúkané sklo, visiaci náhrdelník aj originálne svetlušky do záhrady

V našom portfóliu svietidiel nájdete najlepšie dizajnové značky na trhu. Rozhodli sme sa preto, že vám budeme pravidelne predstavovať novinky od našich partnerov, aby ste mali vždy prehľad o aktuálnych trendoch. Ponúkame vám výber tých posledných, ktoré nás chytili za srdce. Chytia aj vás?

Murané (Panzeri)

Svietidlá značky Panzeri sú na Slovensku unikát. Kombinácia prémiového materiálu, inovácií a tradícií spolu s talianskou eleganciou sa odráža aj v najnovšej kolekcii Murané. Dizajnéri Matteo Thun a Benedetto Fasciana spojili tradíciu ručnej výroby fúkaného skla s modernými LED žiarovkami a kovom. Výsledok je vo farbách šampanského a matnej čiernej, čím vznikli variabilné svietidlá s neopakovateľným štýlom.

Guľový difúzor z priehľadného bronzového skla je vyrobený ručne a s noblesným vlnitým efektom, ktorý z neho robí luxusný nadčasový kúsok. Miniatúrny zdroj LED svetla je schovaný v silikónovom kryte, aby sa zaistil optimálny rozptyl svetla. Svietidlo Murané je dostupné v dvoch podobách. Buď ako samostatné nástenné či stropné svietidlo v tvare zlatistej gule, alebo ako dekoratívny stropný kruh orámovaný efektnými svietiacimi guľami. Práve luster vznikol v rámci rozšírenej série Murané R a dá sa zavesiť do želanej výšky.

 

Leda (Karman)

Ďalší závan talianskej elegancie, tentoraz z Fossombrone v regióne Marche, predstavuje značka Karman. Spája v sebe nekonvenčné materiály, funkčnosť, aj istú dávku mágie. Leda - LED svietidlo so ženským nádychom, bolo inšpirované mýtom o Léde, dcére aitólskeho kráľa Thestia, ktorú zviedol samotný Zeus prestrojený za labuť.

Svietidlo pripomína náhrdelník, ktorý môže visieť v rovných aj zaoblených líniách. Úzke valce a gule okolo svetelnej časti sú z eloxovaného hliníka, a tak sa hodia do vnútorných aj vonkajších priestorov. Flexibilné svietidlo Leda dokáže meniť tvar a dokazuje, že poézia a technológia môžu kráčať ruka v ruke. Za dizajnom stojí duo Luca De Bona a Dario De Meo.

 

Pois (Karman)

Dizajnér a umelecký riaditeľ Matteo Ugolini kladie prírodu vždy do centra pozornosti. Chce ľudí spájať so živlom, z ktorého pochádzame, a od ktorého sa stále vzďaľujeme. Inak to nie je ani pri svietidle Pois, ktoré pripomína svetlušku. Čierne kovové tyče tejto stojacej lampy dopĺňa minimalistické LED svetlo s tienidlom z bielej živice. Záhradné svietidlo Pois je dostupné v troch veľkostiach a najviac vynikne pri použití viacerých kusov.

 

Prolix (LEDS C4)

Prolix je synonymom štýlu a elegancie. Novinka dekoratívnej kolekcie značky LEDS C4, ktorú vytvorili dizajnéri z Nahtrang Studio, má čisté línie, hladkú valcovú siluetu a vysoké technické prevedenie. Pokroková šošovka umožňuje nastaviť svetelný uhol, vďaka čomu sa dá flexibilne dosiahnuť požadovaný svetelný efekt. Svietidlo Prolix je dostupné v závesnej aj stropnej verzii, a to buď v zlatej, alebo čiernej povrchovej úprave.

 

Nude (LEDS C4)

Posledná novinka nášho výberu je opäť z dielne Nahtrang Studio. Za dizajnom svietidla Nude stojí talentovaná dvojica Daniel Vila a Ester Pujol. Má zosobňovať krásu „nahého“ (z anglického nude), ale kompletného dizajnu, ktorému nič nechýba. Kombinácia zjavnej jednoduchosti a krásy zapadá do konceptu novej kolekcie LEDS C4, ktorá sa pýši všestrannosťou, pokročilým dizajnom a vynikajúcimi povrchovými úpravami. Podobne ako ostatné lampy tejto kolekcie, aj svietidlá Nude sa dajú vzájomne prepájať, aby vytvorili dynamické a prispôsobivé osvetlenie.