Trojizbák v SKY PARK od WOOD & INTERIERS: Klient chcel iba kuchyňu, skončili sme komplet návrhom

Interiéry od WOOD & INTERIERS spoznáte na prvý pohľad. Sú plné kvalitnej stolárskej práce a špičkových prírodných materiálov, predovšetkým dreva. Z ich posledných projektov nás zaujal najmä trojizbový byt v SKY PARK Residence. Pozývame vás na návštevu.

Od podlahy až po posledný doplnok

Aj keď štúdio začínalo ako stolárska výroba, dnes okrem výroby nábytku na mieru ponúka komplexné služby pri realizácii interiérov. Stolárov však v sebe nezaprú. Ich obľúbeným a najpoužívanejším materiálom je stále drevo. Spolupracujú aj s množstvom dodávateľov, vďaka čomu vedia realizovať projekt od podlahy až po posledný doplnok. Klienti tak nemusia hľadať dodávateľov na jednotlivé etapy zariaďovania na vlastnú päsť. 

Interiéry WOOD & INTERIERS sú špecifické náročnosťou výroby a montáže a premyslenými detailami. Často prichádzajú s riešením, kde si iní nevedia dať rady. Vedia vyrobiť akýkoľvek kus nábytku, z veľkého množstva materiálov a farieb. V rámci projektov radi pracujú aj s tapetami či maľbami priamo na stenu, lebo priestor zútulnia a ozvláštnia. Štúdio sídli na ulici Zuzany Chalupovej v Bratislave.

Trojizbový byt v SKY PARK Residence

Do ich portfólia patrí predovšetkým množstvo rezidenčných projektov, ale aj kancelárii či obchodných prevádzok. Za uplynulý rok sú najviac hrdí na tri konkrétne realizácie, a todva byty v SKY PARK Residence a jednu kaviareň a cocktail bar v Starom meste. Práve jeden z bytov nesie zaujímavý príbeh, keďže klient prišiel najskôr so záujmom o výrobu kuchyne, no po príjemnom úvodom stretnutí skončils návrhom a realizáciou celého trojizbového bytu.   

Klientova požiadavka bola drevo, biela farba a jednoduchosť. A to sa aj odzrkadľuje naprieč celým interiérom. Počas navrhovania skúšali v štúdiu viaceré dispozície dennej zóny, aby čo najlepšie využili nepravidelný priestor a nadštandardný výhľad zokien. Všetko s hlavným cieľommaximalizovať úložný priestor, no zároveň zachovať vzdušnosť. Výsledkom je veľmi útulný a nadčasový domov.

Použité svietidlá od Smart Light

Svietidlá do bytu volilo štúdio WOOD & INTERIERS v rovnakých farbách ako celý interiér, čiže biela a drevo. Koridory a kuchyňa sú osvetlené bielymi bodovými svietidlami Nola RV od IntraLighting 

Jednotlivé izby obsahujú rôzne veľké stropné kruhové svietidlá Multiline CC od Helio. Vo Wood & Interiers ich používajú do projektov veľmi často, pretože sú podľa ich slov praktické, minimalistické a s možnosťou stmievania. Navyše, v prípade trojizbového bytu v SKY PARK Residence, podčiarkujú zámer celého návrhu – jednoduchosť.  

Aby však interiér nebol až príliš jednoduchý, jedálenskú zónu dizajnéri ozvláštnili dreveným lustrom Octo od Secto Design. Lamely lustra dokonale korešpondujú s lamelovým obkladom opakujúcim sa v byte. 

Na slovíčko s WOOD & INTERIERS

O samotnom projekte, konkrétnych farbách, materiáloch či doplnkoch sme sa bližšie porozprávali s dizajnérkou Denisou Michalíkovou, ktorá projekt navrhovala.

Mali ste voľnú ruku, alebo bola klientova predstava jasná?  

Klient nám stanovil požiadavky základného konceptu a v detailoch sme mu ponúkli naše nápady, ktoré sa mu páčili. Pracovali sme s viacerými verziami jednotlivých častí bytu a spoločne sme dospeli do vysnívaného interiéru.  

Kto sa na realizácii podieľal?  

Návrh celého bytu aj výroba komplet celého vstavaného nábytku prebehla u nás. Keďže návrh obsahoval výrobu zložitejších prvkov, ako dýhované lamelové obklady, striekané šatníky, kuchyňa so zafrézovanými madlami či veľkoformátové obklady stien, všetko vyrábali a montovali viacerí naši kolegovia.  

Následne prišli kamenári osadiť kamennú pracovnú dosku do kuchyne a elektrikári svietidlá od Smart Light. Drobné stavebné úpravy a dolaďovanie pre nás realizuje stavebná firma, zariadenie a doplnky sme objednali od našich partnerov. 

 

S akými materiálmi, farbami či tvarmi ste pracovali najviac a prečo?

Paleta bola možno strohá, no účelná. Vznikol tak interiér, ktorý sa ani po čase neokuká, a aj návšteva sa tu bude cítiť ako doma. Klient má rád kvalitné a poctivé materiály, ako dubová dýha, kameň či koža, a čistotu bielej farby. Preto sme stavili na tuto overenú kombináciu a doplnili ju jemnými tónmi neutrálnej béžovej na obklade a mobiliári asivé v textíliách. 

S akou najväčšou výzvou ste sa stretli a ako ste ju vyriešili? 

V úvode celého procesu bolo potrebné sa popasovať s nepravouhlým pôdorysom izieb. Následne vyrobiť a namontovať jednotlivé detaily, čo bol niekedy tvrdý oriešok. Napríklad kuchyňa obsahuje rohovú skrinku, ktorej lamelové dvierka sa vysúvajú na kolieskach smerom do obývačky. Veľmi efektné, no technicky náročnejšie.  

Tiež samotné osvetlenie koridorov a kuchyne bol komplikovanejší proces, pretože v zníženom sadrokartónovom strope bolo veľa revíznych otvorov k vzduchotechnike, ktoré bránili ľubovoľnému rozmiestneniu bodoviek.

Dokážete v rámci realizácie vybrať jedno osvetlenie alebo svetelné riešenie, ktoré niečím vystupuje nad ostatné?  

Máme radi rôzne dizajnové svietid, ktoré vynikajú nad ostatné. Zvyčajne ich volíme nad jedálenský stôl alebo do obývačky, kde ľahko upútajú pozornosť. No aj taký jednoduchý LED pás dokáže zútulniť priestor a vytvoriť dokonalú atmosféru. Oboje sme využili aj v tomto byte.

Pri svojpomocnom zariaďovaní sa často stavia osvetlenie na posledné miesta. Prečo sa podľa vás oplatí venovať mu viac pozornosti? 

Máte pravdu, určite sa veľa z nás nájde v situácii, kedy je interiér viac-menej hotový a zo stropu visia ešte káble so žiarovkami. Osvetlenie však dotvára celý dizajn a atmosféru priestoru. Vybrať správnu kombináciu je možno pre mnohých náročné, pretože ponuka je široká. Vtedy je dobré sa obrátiť na architektov a dizajrov, a samozrejme, svetelné štúdio.